Kondiční soustředění Ostružno 2016

Letošní kondiční soustředění proběhlo od 31.7.2016 do 6.8.2016 již po třetí v okolí Ostružna u Jičína. Poněkud chladnější počasí a častý déšť nám umožnily komfort v nedostatku přítomných vos, zatímco v minulém roce jsme jich napočítali během našeho pobytu stovky a nedal se udělat prakticky krok bez jejich obtěžování letos se jednalo spíše o jednotky žlutočerného bodavého hmyzu. V průběhu nedělného dopoledne dorazilo do kempu Sklář celkem 22 našich hráčů, dále trenéři v sestavě Renda, Míša, Petr, Renda junior (dále Renda j.) a Terezka. Personální sestavu doplnil asistent trenérů Pavel a zdravotnici a dvorního fotografa v jedné osobě zastoupila Helča. Deset slečen obsadilo dvě chatky, dvanáct chlapců se rozdělilo do dalších tří chat, dospěláci se usadili v posledních dvou. Kola putovala do nedaleké garáže, jídelna nám poskytla první oběd a po krátkém odpočinku jsme odpoledne absolvovali společný trénink s následným rozdělením do dvou skupin dle výkonnosti a představ trenérů. Podvečer nám sice zkazil déšť nicméně nakonec i on ustal a mohlo dojít na večerní frisbee, pořízení 6 kusů se ukázalo jako dobrý tah.

V pondělí ráno jsme vstávali již v 7 hodin, stejně jako každý následující den, okolo 7:15 začal výběh na rozcvičku po které následovala hygiena a od 8 hodin snídaně. Jednotlivé dopolední tréninkové bloky střídaly posilování, cvičení na atletickém žebříku, švihadlo, schody a krátké běhy. Příjemné, teplé počasí umožnilo během po obědové siesty Pavlovi a Míše nainstalovat na vzrostlý strom dvojitý 10 metrový pruh látky určený na šátkovou akrobacii, které v posledním roce propadla naše trenérka Míša. Zatímco někteří obdivně její šplhání a triky pouze sledovali tak Kája V., Vojta a Adélka T. zkusili základní šplh a pohyb na šátku, Pavel jako vždy zkusil něco více a přidal se k němu i David. Odpoledne následoval trénink u koupaliště, jehož součástí byly štafetové běhy, práce s balónem, posilování s „petčinkami“ a běhy. Následovalo koupání, večeře, přelet horkovzdušných balónů, další šátková akrobacie a odevzdání mobilů v rámci Rendovi ozdravné akce týden bez mobilů – velká pochvala za odvahu se postavit 22 „závislákům“, večerka ve 23 hodin, přítomnost na chatkách od 22:30.

Dovezená kola přišla na řadu hned v úterý, kdy Renda naordinoval účastníkům soustředění celodenní výlet na hrad Trosky, celkem něco málo přes 30 kilometrů. Doprovodné vozidlo řízené Petrem a na palubě s Helčou a Týnou bylo hned na začátku výletu povoláno k defektu Míšina kola s přetrženým řetězem. Následoval výjezd do servisu v Jičíně a po rychlé opravě přesun na Trosky kam jsme dorazili ještě v mírném předstihu před cyklistickým pelotonem, který však z důvodu dojezdu do kopce dorazil řádně roztrhaný. Následovalo občerstvení a „vrcholové družstvo“ vyrazilo na prohlídku Trosek, ze kterých byl nádherný výhled do širokého okolí. Po návratu do kempu proběhla večerní zábava, část účastníků hrála frisbee a část beachvolejbal, trenéři odpočívali již nejsou nejmladší.

Ani ve středu nezůstala kola smutně v garáži, neb jsme měli dohodnuté lezení na stěně v Sobotce a správným dopravním prostředkem na kondičním soustředění je samozřejmě kolo, neb necelých 25 kilometrů tam a zpět bychom opravdu neuběhli. Marodi Týna, Kája S. a Adélka B. vyrazili tradičně autem, volného času jsme využili k nákupům v Jičíně a návštěvě Valdštejnovy lodžie. Než jsme dorazili do Sobotky na stěnu, kterou vlastní Jirka Provazník tak již první skupina lezců zdolávala nástrahy tohoto pro badminton vhodného doplňkového sportu. Trochu nás zklamal nezájem skoro poloviny přítomných si lezení zkusit, možná byly důvodem mobily které byly na cestu z důvodu bezpečnosti vydány. Na stěně tak lezl především Adam V., Adélka T., Petr B., Marek, Karolína V. a David, několik dalších Vojta, Adam K., Monika zkusilo několik výstupů. Jak jinak se do lezení zapojil Pavel, Renda j., Míša a stěnu zkusila i Terezka. Renda s Petrem vedli badmintonové řeči s naším hostitelem Jirkou, čas příjemně plynul a po několika hodinách lezení cyklistiky schopní vyrazili okolo hradu Kost zpět na základnu. V podvečer vyzvedla Míša v Jičíne Štěpána a ve večerním volném programu proběhlo docela kvalitní utkání v beachvolejbale.

Čtvrtek přichystal opět náročný kondiční program Štěpán vedl jednotlivé skupiny na svých oblíbených schodech, Renda j. dohlížel a sám běhal terénní běh v lese a Terka s Míšou se postaraly o atletický žebřík a švihadlo. Ještě před obědem následovalo koupání a po něm odpočinek, trénovali jsme vždy od 15:30 do 18:30 odpoledne a od 9:30 do 12:30 dopoledne. Poslední tréninkový blok obsahoval kromě pohybu na kurtu pod Štěpánovým vedením také Rendou dohlížené běhy, krátké vedla Míša a velké na 3 kilometry, které byly na čas, obětavě se všemi skupinami odběhla Terka. I ve čtvrtek v podvečer jsme absolvovali koupání následované večeří a dalším beachvolejbalovým utkáním.

Poslední tréninkový den je vždy vyhrazen biatlonu, letos z důvodu teploty pod 20 stupňů nahradil plaveckou část další běh tedy celkem 3 kola kolem koupaliště, v každém kole 10 kliků a atletický žebřík. Navíc v prvních dvou kolech speciální disciplína hod badmintonovým míčkem na terč (za minutí trestná minuta) a ve třetím kole třikrát skákání do stran snožmo. Nejdříve běžely slečny celkem 7 účastnic, následovali je chlapci celkem 10 účastníků a z trenérů si letos troufl jen asistent Pavel a Štěpán. Pět marodů se nezúčastnilo a na nemoc podezřelý David odjel dopoledne hned po soutěži a focení. V kategorii děvčat bylo konečné pořadí Adélka M., Adélka T. a Natálka. Chlapci doběhli v pořadí Vojta, Šimon B. a Adam V. Zajímavé bylo, že hod na terč tentokráte konečné pořadí příliš neovlivnil neb obě první místa v holkách i klucích byla stejná ve běhu i ve běhu a hodu na terč. Krátce po obědě jsme vyrazili na poslední cyklistický výlet do Jičína, kde následoval 2 hodinový rozchod, zmrzlina, pizza a kebaby šly rychle na odbyt. Po večeři následovala příprava na závěrečný táborák, kde jsme kromě opečených buřtů a chlebů také nakonec řádně zapěli. K dokonalosti chyběla jen kytara a lepší znalost textů. Krátce po 24 hodině následovala večerka a druhý den ráno se již všichni vydali ke svým domovům.

Za týden nashledanou na herním soustředění v Kralupech nad Vltavou, bude nás 40 hráčů a 5-6 trenérů. Petr