KLUBOVÉ SETKÁNÍ VE SPORTCENTRU HECTOR 2016

V sobotu 4. června 2016 jsme se již potřetí sešli k tradičnímu setkání našich členů a přátel v rámci zakončení sezóny konaného ve Sportcentru Hector na Praze 10. Počasí nám opět přálo a tak jsme mohli vyžit nejen 5 badmintonových kurtů v hale, ale také venkovní kurt na plážový volejbal. V jednací místnosti Sportcentra jsme společně připravili raut složený z mnoha slaných a sladkých pochutin, v nabídce byly pomerančové a jablečné džusy, neperlivé a jemně perlivé vody a samozřejmě čaj a káva, výběr byl opravdu široký.

Od 10:00 se začal v hale připravovat badmintonový turnaj čtyřher, tentokráte ve složení dvojic dle vlastního uvážení a výběru. Postupně se do soutěže přihlásilo k naší velké radosti 25 párů, které jsme následně s trenéry rozdělily do 5 skupin dle předpokládané výkonnosti. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů, proti sobě či pospolu nastoupilo celkem 28 hráčů ze střediska Prahy 6 (z toho 15 mládežnických členů) a 22 hráčů ze střediska Praha 10 (z toho 13 mládežnických členů).

Kolem 11:00 turnaj naplno propukl, v některých utkáních vysoce prestižně, ve většině však s náležitým nadhledem a humorem. Hrálo se bez většího prodlení až skoro do 15 hodin s následujícími vítězi, skupina 1) Petra Gerginová – Věra Janáčková – náhradnice Šárka Hlavinková, skupina 2) Linda Šindelářová – Veronika Šindelářová, skupina 3) Marcela Kalousová – Jana Rozkurzová, skupina 4) Vojta Bízek – Nikita Shapovalov a skupina 5) Jakub Veselý – Marek Budějský, vítězům blahopřejeme, poražení si jistě všechna utkání také užili.

Po skončení badmintonového turnaje jsme si náležitě užili připraveného pohoštění a naši starší hráči včetně trenérů se pustili do plážového volejbalu, který nás vydržel bavit až do 17 hodin kdy se pomalu naši členové a hosté začali rozcházet.

V průběhu dne jsme se sešli také na valné hromadě našeho badmintonového spolku, přítomné rodiče i členy jsme seznámili s výsledky klubu a také s našimi plány do budoucnosti včetně informací o blížících se letních soustředěních. S ohledem na změnu trvání sezóny dle kalendářního roku jsme sezónu zakončili pouze symbolicky, od září v ní budeme pokračovat její druhou polovinou, pravým zakončením sezóny tak bude až prosincový klubový vánoční turnaj na Praze 6.

Petr