VOJTA S PÁŤOU NA MČR A OP U17

V sobotu 8. 12. 2018 měl náš klub premierovou účast na MČR U17. Jeho aktéry byli Vojta Bízek a Patricie Klailová ve smíšené čtyřhře. Účasti na mistrovství republiky ale předcházelo úspěšné tažení na turnaji OP U17, které se konalo o čtrnáct dní dříve 24.11.2018 v Praze – Vinoři.

Účast našeho klubu na tomto turnaji poznamenala velká marodka, a tak z původně 11 přihlášených dětí se v hale prezentovali Vojta Bízek, Petr Češka, Honza Kotrba, Patrika Klailová, Monča Javůrková a Anička Fenclová. O úspěch z tohoto turnaje se postarali Vojta a Patrika když si vybojovali prvním místem ve smíšené čtyřhře titul “Přeborník
Prahy” a zároveň klubový premierový postup na MČR. Vojta s Patrikou v mixu  předvedli na turnaji opravdu pěkný výkon a dokázali si bez ztráty setu poradit se soupeři kteří byli na žebříčku před nimi. Gratulace. Vojta na turnaji získal i další
úspěchy, a to druhými místy ve dvouhře i čtyřhře, spolu s Vaškem Obhlídalem z Proseku. Ve dvouhře si poradil s hráči s kterými až dosud měl zápornou bilanci a tak až ve finále nestačil na radotínského Dana Fürsta. Ve čtyřhře potvrdili spolu s Vaškem pozici nasazených dvojek na turnaji a podlehli až ve finále páru Patera-Listopad. S předvedenou hrou má Vojta velký potenciál do budoucna.

A tak jsme na základě výsledku z OP v sobotu 8. 12. jeli premierově na mistrovství republiky. Premiera to byla pro náš klub, pro Vojtu, Patrika se již MČR zúčastnila v barvách bývalého klubu Astra Praha. Turnaj se konal v pěkné hale v Brně. K tak významnému turnaji, jakým MČR je, patří oficiální zahájení, hymna, poděkování sponzorům a samozřejmě dobrovolným pořadatelům. Takže slavnostní atmosféra. A pak už přišel los, který nám určil Michala Morávka a Šárku Líbalovou. Papírově velmi silný soupeř. Michal třetí na žebříčku a Šárka devatenáctá. Jenže průběh prvního setu tomu neodpovídal. V pauze 11:8 vedení a i po pauze stále nepatrný náskok. Jenže nervozita v závěru setu za úřadovala a
prohra 18:21. V druhém setu to vůbec nevypadalo nadějně a hned od jeho začátku si soupeř vybudoval výrazný náskok a v pauze měl vedení 5:11. Pak se ale Vojta s Patrikou vzchopili a povedlo se jim skóre srovnat na 15:15 a zdálo se, že to bude vyrovnaná koncovka druhého setu. Bohužel přišly dvě nevynucené chyby a opět znervoznění. Závěr setu tak patřil už jen soupeři v poměru 15:21. Nicméně za předvedenou hru mohou být Vojta s Patrikou spokojeni.

Gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci našeho klubu na vrcholné badmintonové akci jakou je MČR.