Ladronkafest 2016

Sluníčko, obloha s drobnými mraky a trocha osvěžení od mírného větru, tak si užili počasí účastníci i návštěvníci 15. ročníku Ladronkafestu, který se konal o uplynulém víkendu na Praze 6.

Letos jsme nechali zájemce o badminton volně proudit kolem našeho stanu, nikoho jsem nevybízeli ke hře a pouze s úsměvem půjčovali rakety a míče často nazývané pálkou a košíčkem ). Celkem šest kurtů a dvacet pět raket jsme v pohodě obsloužili ve dvou až třech hráčích a tak zbyl dostatek času aby naši účastníci prozkoumali vše co volnočasový festival nabízel.

Tradičně jsme testovali umění amerického fotbalu v podání Prague Harpies a ani atletické disciplíny USK Praha nezůstaly stranou naší pozornosti. Mezi nejaktivnější sportovce patřil Filip Havlík s Adamem Vnoučkem, kouzlu malování na tvář neodolaly Anička Šafránková, Monika Javůrková, Lída Řeháková, Danča Vicherová a Karolína Vnoučková. Od rána pomáhal s přípravou naší prezentace Filip Zárobský, duo Adélka Tichá a Natálka Jelínková náležitě s ostatními našimi slečnami probrali co nového od soustředění a stánkem prosvištěl také Matěj Prokopič.

Odpoledne dorazila Míša Rozkurzová s taťkou Ludvíkem, oběma moc děkuji za pomoc s kompletní demontáží našeho sportoviště po skončení programu, odjížděli jsme až za tmy a za báječný perník s rybízovou zavařeninou děkuji Míšině mamce Janě. Alex Jordanidis náležitě všem ukázal že na „dramaťák“ nechodil zbytečně, hotový tiskový mluvčí, řekne vše co ví i to co neví. Dále dorazila také Terezka Uhrová již náležitě seznámená se svojí novou třídou na gymnáziu Arabská a samozřejmě nemohl chybět „Čenda“ Pavel Synovec, který dorazil s naší Irčou Jochovičovou.

Hru si u nás vyzkoušelo okolo 300 zájemců, v jednu chvíli jsme měli půjčeno dokonce všech 25 raket. Na zkušební trénink projevilo zájem přijít přibližně 10 mladých nadějí, tak se budeme těšit, že všichni dorazí. Děkuji svojí Helence za fotografie a všem našim vyjmenovaným členům včetně rodičovské podpory za pomoc, moc si vaší dobrovolné účasti vážím.

Na shledanou za rok, Petr