Vojta Bízek na Victor Junior v belgickém Edegemu

Ahoj všem našim příznivcům,133131

přivážím pozdravy z belgického Edegemu, kam jsme se o Velikonocích vydali s Rendou, Emou Staňkovou (TJ Sokol Meteor Radotín Praha) a s Honzou Horou (TJ Bílá Hora Plzeň) hájit barvy České republiky na turnaji Victor Junior. Do Belgie se sjelo 160 badmintonistů z 24 států, většinou z Evropy. Již při prvních zápasech jsme všichni 3 poznali, že konkurence na tomto turnaji je veliká a dostat se alespoň ze skupiny bude těžké.

Do své skupiny jsem dostal 2 hráče z Nizozemí, se kterými jsem bohužel prohrál, s Kevinem Hargiono 12:21, 18:21 a s Andy Buijk 9:21, 7:21.Stejně pro mě skončily i zápasy v mixu a 4hře. V mixu jsem hrál s hráčkou z Dánska, Mette Blume – alespoň jsem si na kurtě procvičil angličtinu – nakonec však prohra s belgickým párem Cabije, Caumenberg 13:21, 9:21. Ve 4hře jsem nastoupil s Honzou do boje proti páru z Belgie, Braumagne, De Winné. Stala se z toho 3setová bitva, myslím, že s naším dobrým výkonem, ale bohužel s prohrou 21:17, 13:21, 16:21.

Alespoň Ema ukázala ostatním holkám, že se v poli tak dobrých soutěžících neztratí. Nejdříve vyhrála skupinu a pak volným losem postoupila mezi 16 nejlepších. Já s Honzou jsme sice úspěch nezaznamenali, ale všechny odehrané zápasy byly pro nás velkou zkušeností. Turnaj v Belgii se nám všem moc líbil. Již minulý rok jsem byl na turnaji v Berlíně a Fridrichshafenu, nikde však nebyli tak dobří hráči jako na tomto belgickém turnaji.

Abych nezapomněl a nepsal pouze o badmintonu. Navštívili jsme moc pěkná místa v Antwerpách a také Mechelenu.

Dále bych rád poděkoval Jarmilce a Davidovi Staňkovým, kteří pro nás cestu zorganizovali, včetně dopravy a celou dobu se o nás hezky starali. Děkuji také moc Rendovi, který nás po celou dobu turnaje koučoval.

P.S. příště se vyfotíme i při hře, na 4.fotce Renda s Jarmilkou :o)

Vojta