Tréninky na Praze 6 od dubna 2016 na 4 kurtech

Naše badmintonové středisko mládeže na Praze 6 potěšitelně roste a tak jsme po dohodě s trenéry od dubna 2016 rozšířili pronájem prostor v ZŠ Na Dlouhém lánu 43/555 na malou i velkou tělocvičnu. Pro našich 48 badmintonistů ve věku 8-15 let, trénujících ve 4 skupinách, tak budou k dispozici 4 regulérní kurty a lze tak s hráči nacvičovat všechna potřebná cvičení pro hraní dvouher i čtyřher.

Rozšíření herních prostor nám dále umožňuje pokračovat v náboru nových mladých badmintonistů, aktuálně máme několik volných míst ve skupinách začátečníků vhodných pro ročníky narození 2004 – 2008 a to v úterý a čtvrtek od 15:30 do 16:30. Skupiny pokročilých, které na tréninky začátečníků navazují jsou však nadále plné a nově se bude možné přihlásit až od září 2016 kdy zcela zásadně rozšíříme počet hodin a tréninkových skupin. Plánujeme 8 tréninkových skupin, dny pondělí až čtvrtek a termíny 15:30 až 17:00 a 17:00 až 18:30. Celotýdenní činnost nám umožní přijetí dalších 20-30 mladých badmintonistů.

A jak vypadají naše tréninky? Na každém se nám aktuálně daří mít vždy alespoň dva certifikované trenéry (Renda, Terezka, nebo Petr) a dále máme nově z řad našich starších hráček asistentky trenérů (Terezka a Míša). K dispozici máme dle jejich časových možností ještě „dospěláky“ Helču a Ludvíka. Všem tímto děkuji bez jejich práce a pomoci bychom nemohli naše tréninky realizovat.

Začátek většiny tréninků obstará tradiční běh kolem kurtů a dále základní rozcvička. Poté následují pohybová cvičení, standardně ne zcela oblíbené švihadlo a atletický žebřík. Na řadě je dále rozšvihání, tedy nácvik základních úderů bez míče a je-li dostatek času tak trénink podání. Vše zmíněné následuje rozehrávka na hřištích, nácvik jednotlivých úderů a je-li čas tak přípravná utkání. Závěr každého tréninku nově obsahuje základní posilování a tolik potřebný uvolňovací strečink.

Budeme rádi když se na naše tréninky přijdete podívat a vyzkoušíte si jak se trénuje a hraje v jediném badmintonovém klubu na Praze 6.

Za všechny hráče i trenéry, Petr