Šimon, Adam a Andrea medailisté z U13

V sobotu 5.1.2019 jsme zahájili novou sezónu kategorie U13 turnajem pořádaným klubem z Lužin v pražském JEREMI. Dorazili jsme bez našich jedniček Vojty Pekárka, který nemá po zlomenině ruky ještě natrénováno a Natálie Vránové v době turnaje na dovolené v zahraničí.

Nemoc a ještě nevyřízená licence našich dalších dvou hráčů nakonec vedla k účasti Andrei Blaziusové, Soni Libochowitzové, Šimona Kašpara a Adama Horňáka.

Turnaj se povedl především Andrejce, která získala dvě zlaté medaile, když v singlu jako nasazená 3/4 porazila nejdříve v semifinále nasazenou jedničku z SK Prosek Praha, Štepánku Nýdrlovou 21:15, 22:20 a pak ve finále nasazenou dvojku, také proseckou Nelu Fenclovou 21:18, 21:19.

Andrea společně se Šimonem Kašparem vstoupili do turnaje jako nasazené jedničky, svou roli na cestě k vítězství potvrdili postupně ve 4 zápasech, na sety 8:0, když ve finále porazili nasazené dvojky, prosecké Fenclovou s Mrázkem 21:9, 21:13.

Šimon Kašpar následně ve čtyřhře chlapců spolu s Adamem Horňákem získali bronzovou medaili, když v semifinále podlehli hamerskému páru Hort, Knytl 21:23 a 18:21. Zisk druhé medaile Šimona zcela uspal a nebyl k probuzení ani při focení.

Trenérsky dovedla hráče k úspěchům Terezka Uhrová, foto Alice B.

Díky a blahopřejeme, Petr