14. LUXEMBOURG YOUNGSTER´s 2018

14. Luxembourg Youngster´s 2018.

V pátek 26. 10. jsme již podruhé vyrazili na mezinárodní turnaj do Lucemburska ve složení Adéla Mitrovská, Adéla Brejchová, Vojta Bízek a z Plzně Jan Hora. Na tomto turnaji jsme byli již podruhé. turnaj se konal za účasti hráčů osmi zemí, hraje se v nádherné multifunkční hale d`Coque, což je Národní sportovní centrum Lucemburska.

Turnaj se hraje ve dvou halách, které jsou obě ve sportovním centru. V té velké je 14 kurtů a v té menší deset. Zápasů se ve všech věkových kategoriích odehrálo – naposledy si pamatuji číslo zápasu 670.Všichni, kromě Adély Mitrovské (U19), byli přihlášeni do kategorie U17. na turnaji se hrají pouze dvouhry a čtyřhry. Dvouhry se hrají nejdříve ve skupinách a následně první dva postupují do vyřazovací části. Postup ze skupiny zvládli všichni, ale bohužel v pavouku jsme nikdo na své soupeře nestačil.

Adéla Mitrovská. Áďa sehrála zápasy ve skupině velice pěkně. První zápas s pozdější finalistkou z Lucemburska
prohrála po velmi vyrovnaném skóre 17:21, 21:19 a 17:21 a ačkoliv zápas prohrála, neměla se za co stydět. Druhý svůj zápas ve skupině zvládla již bez větších potíží a švýcarskou hráčku odsoudila k nepopulárnímu nepostupovému místu ze skupiny. Následný zápas již ve vyřazovací části se do poloviny druhého setu, vedla 11:7, vyvíjel naprosto uspokojivě, ale pak pro mě zcela
nepochopitelně začala Adéla kazit výměny a postupně se na kurtu ztrácet. Utkání tak pro Áďu skončilo poměrem setů 21:13, 16:21 a 13:21.

Adéla Brejchová. Adélu musím pochválit. Za dobu co u nás začala trénovat se strašně moc zlepšila a navíc k tomu je ochotná na kurtu nechat vše. A i když se soupeřkou prohrává, bojuje do úplného konce.Ve skupině skončila druhá po
vítězství nad Švýcarkou a prohře s Lucemburčankou. Následně s další Švýcarkou v pavouku sehrála vyrovnaný zápas a po těsné prohře 21:19 a 21:18 se s turnajem ve dvouhrách rozloučila na děleném 9-16 místě.Čtyřhru hrály Adély v kategorii U19 a bohužel hned svůj první zápas prohrály s Lucemburčankami 21:19 a 21:17.

Vojta Bízek. Asi nejsilněji obsazená věková kategorie na turnaji. Chlapci U17. Belgie, Holandsko a Lucembursko. Hráči většinou asijského původu. Rychlí, hbití a tak nějak, pro nás, nezvykle jiný badminton. Ve skupině měl Vojta Belgičana, Švýcara a Němce. Bohužel pro Vojtu, už na začátku turnaje se svázal tím, že MUSÍ. První dva zápasy ve skupině hrál ještě dobře. S Belgičanem prohrál po velmi vyrovnaném výkonu dvakrát 21:19. Následně přehrál Švýcara po jednoznačném prvním setu v tom druhém až v koncovce 22:20. Následný zápas s Němcem byl pro Vojtu černou můrou. Kurt jen se singlovými lajnami a horším nasvícením. Řeknu pouze “vykolejený Vojta”, soustředěnost na úplně jiné věci než na hru. Ale, že má soupeř ty samé podmínky. A tak se štěstím na skóre postoupil ze skupiny z druhého místa. V následné utkání v pavouku se potkal s jedním již zmíněným asijským Belgičanem. Ten vládl v zadní části kurtu tak, že Vojta nevěděl co vlastně přiletí za úder. Nejen náznaky raketou, ale i tělem dělaly problémy Vojtovi, ale v následujícím kole i Honzovi Horovi. Tak oba kluci skončili na stejném hráči. Přesto jsme úspěch domů přivezli. Honza s Vojtou byli ve čtyřhře nasazeni jako pár číslo dvě, a svoji roli splnili beze zbytku. postupně si poradili s Belgičany, Švýcary, znovu s Belgičany a až nakonec po opravdu pěkném a hodně vyrovnaném výkonu prohráli na tři s Němci a obsadili konečné druhé místo.

Gratuluji a děkuji všem zúčastněným, Renda sen.