4.KOLO DRUŽSTEV U13

Sobota 16.5.2015 v Radonicích u Prahy ukončila letošní dlouhodobou soutěž družstev v kategorii U13. Konečné 10.místo ze 14 přihlášených družstev lze považovat za úspěch, za námi zůstal Hamr Praha, Benátky nad Jizerou i Spoje Praha, před námi zůstali týmy velké pražské trojky, tj. Astry Praha, SK Prosek Praha a Sokol Meteor Radotín doplněné o BaC Kladno.

I letošní sezóna ukázala, že prorazit mezi top 3 pražské kluby nebude vůbec jednoduché, navíc přibývají nové týmy a tím se konkurence zvyšuje. V dnešních utkáních jsme nejdříve v derby porazili Spoje Praha 5:2, utkání dopadla následovně, Vnouček – Vik 2:0, Vondrák – Prokop 2:0, Vnoučková – Stará 0:2, Bútorová – Pinkasová 2:1, Čermák, Veselý – Prokop, Pravda 2:0, Bútorová, Eichlerová – Stará, Cieplá 0:2 a Vondrák, Eichlerová – Pravda Cieplá 2:0. Pochvalu zaslouží Karolína Bútorová, která porazila vzrůstem malou, ale výborně hrající Pinkasovou 22:20 ve třetím setu a Kateřina Eichlerová s Dominikem Vondrákem za vítězství v mixu, druhý set 23:21.

Dvouhry kluků vyzněly jasně pro nás, naopak zkušenější slečny ze Spojů si ohlídaly vítězství v prvním singlu a deblu. Program neúprosně tlačený začátkem semifinále MS v hokeji, ČR – Kanada od 15:30 následně nabral rychlý spád především v obou utkáních se Sokolem Meteor Radotín „C“ a „D“, kde jsme jediný bod získaly právě hokejovou skrečí mixu ze strany soupeře, výsledky byly 0:7 a 1:6. Zajímavým porovnáním sil pro nás bylo utkání s SK Prosek Praha „B“, které jsme však na rozdíl od loňské sezóny prohráli 1:6, kdy jediný bod získala Kačka Eichlerová vítězstvím nad Kuptíkovou 2:0, za zmínku ještě stojí prohra páru Veselý, Čermák s párem Lederer, Šnaiberk 1:2 ve třetím setu 18:21.

Rád bych poděkoval všem hráčům za reprezentaci našeho klubu, loučíme se s Matyášem Veselým, Vojtou Bízkem, Martinem Čermákem a Monikou Živčákovou, kteří v příští sezóně budou jádrem týmu U15 a jsme moc rádi, že se nám tým podařilo doplnit o Karolínu Bútorovou a Kateřinu Eichlerovou, doufám že nám u badmintonu zůstanou a doplní Adama Vnoučka, zraněného Jakuba Míču, Moniku Javůrkovou a Dominika Vondráka, toliko předpokládaný tým U13 pro příští sezónu. Těšíme se na Vás na zakončení sezóny 30.5.2015 které se koná ve SportCentru Hector od 10:00 do 15:00.

Petr