Nejmladší družstvo U11 obsadilo cenné 6.místo

V neděli 20.března 2016 se sešli naši nejmladší hráči v Radotíně u Prahy na turnaji družstev kategorie U11. Do soutěže se přihlásilo celkem 12 týmu, kromě pražských celků přijely také týmy z Benátek nad Jizerou, Pardubic a Liberce. Pořadatelé rozdělili účastníky do čtyř skupin po třech družstvech, utkání se hrála na 6 zápasů, vždy dvě dvouhry kluků, dvě dvouhry děvčat a na závěr dvě čtyřhry, mix se nehrál.

Soutěž je určena pro hráče ročníku 2006 a mladší, za nás nastoupili kluci Šimon Kašpar a Vojta Pekárek, které doplnily mladé slečny Karolína Vnoučková, Michaela Čutova a Natálka Vránová. Při losu nám přálo štěstí za soupeře jsme dostali TJ Sokol Polabiny Pardubice a TJ Sokol Meteor Radotín Praha „C“.

V prvním utkání jsme nastoupili proti našemu nejtěžšímu soupeři z Pardubic, který nastoupil v čele s 29. hráčkou republikového žebříčku U13, Apolenou Bártovou. Naši hráči přes veškerou snahu podlehli východočechům 0:6. V druhém utkání skupiny se karta obrátila a naši hráči porazili nejslabší tým soutěže radotínské céčko stejným poměrem 6:0. Z druhého místa ve skupině jsme tak postoupili do skupiny o 5.-8.místo.

Co více jsme si mohli přát než vzájemná utkání s našimi největšími pražskými soupeři. V celkově třetím utkání jsme hráli s TJ Astra Praha a o body se postaraly naše mladé slečny, jedničku hrající Karolína, dvojku hrající Míša a pár Karolína – Natálka. Celkový výsledek byl 3:3 na vyhraná utkání, na sety jsme však prohrály 6:7. V dalším utkání nás čekal náš tradiční soupeř Hamr Praha „A“ kdy se k výborné hře našich děvčat přidal i dvojku hrající Vojta, nakonec tedy cenné vítězství 4:2. K poslednímu utkání jsme nastoupili proti SK Prosek Praha, naše dva konečné body nám zajistil pár Vojta – Šimon a také dvojku hrající Míša. V utkání dívčích jedniček nastoupila naše Karolína Vnoučková proti Ivaně Treperové, která byla mohutně povzbuzována více jak desítkou svých fanoušků. To nás poněkud zaskočilo, nejsme na takovou kulisu zvyklí a tak první set skončil 9:15, v druhém setu byla atmosféra ještě vypjatější mohutně fandila i naše strana, kulisu by nám mohlo závidět kterékoliv utkání vyšších kategorií, neskutečná bitva a těsná prohra 14:15 ve druhém setu, celkově 2:4 pro našeho soupeře.

Výborná hra všech hráčů nám nakonec vynesla historicky nejlepší výsledek v soutěži družstev, krásné 6.místo, kdy jsme za sebou nechali dvě družstva Radotína, dvě družstva Hamru a těsně také Astru Praha. Před námi skončil Prosek, Radotínské áčko a samostatně hrající radotínská Vinoř. Soutěž vyhrál tým z Benátek nad Jizerou.