2.GBP U13 / Radotín u Prahy / 23.6.2018

Úspěšné turnajové zakončení sezóny proběhlo v sobotu 23.6.2018 v pražském Radotíně, kde se naši tři zástupci Míša Čutová, Vojta Pekárek a Karolína Vnoučková utkali se špičkou kategorie U13 na letošním druhém celostátním turnaji Grand Prix B.

Míša (v žebříčku singlu 43) v prvním kole dvouhry porazila 34. hráčku žebříčku Bouberlovou z Vodňan 2:0 na sety, ve druhém kole 69. hráčku Portovou z Mostu také 2:0 na sety a až v boji o poslední osmičku prohrála s Karolínou Kalkušovou z Benátek nad Jizerou aktuálně 12. hráčkou celostátního pořadí po setech 9:21 a 16:21.

Vojta (v žebříčku singlu 86) o rok mladší, než naše obě děvčata v prvním kole dvouhry prohrál se 44. hráčem, Ježkem z Pardubic po boji 0:2, v opravách pak porazil Vališe z Mostu 2:0.

Karolína (v žebříčku singlu 43) vyhrála nejdříve nad 36. hráčku žebříčku Grznárovou z Baníku Most 2:0 na sety, dále pak ve druhém kole nad 19. hráčku žebříčku Mikešovou z Českého Krumlova opět 2:0 na sety a stejně jako Míša až v utkání o poslední osmičku prohrála s Veronikou Jarošovou z Hradce Králové na turnaji třetí nasazenou a v celostátního pořadí 8. hráčkou po setech 6:21 a 12:21.

V mixu, kterým program dne začínal uhrál náš pár Vojta (87) s Kájou (53) stejně tak jako Míša (72) s Markem Walizsewskim (5) ze SportClubu Metalurg jedno kolo a dostali se tak pouze mezi 32 párů. V deblu děvčat Míša (41) s Kájou (41) stejně jako na jarním brněnském turnaji stejné kategorie B skončily na raketách nasazených č.6, dvojice Kalkušová, Trozmullerová po setech 14:21, 14:21 a na životní úspěch čtvrtfinále tak nedosáhly. To se naopak překvapivě podařilo Vojtovi (86), který v páru s Danielem Ryšánkem (97) z Radotína nejdříve hladce vyhráli první kolo a mezi 16 nejlepšími porazili nasazený pár č.7 Ložek, Červenka 21:13, 21:14. Vojta s Danem nakonec až v boji o medaile prohráli s nasazeným párem č.1 Simon, Srnec po výborném výkonu ve druhém setu 6:21, 14:21.

Blahopřejeme Míše a Káje k účasti mezi 16 nejlepšími hráčkami a především Vojtovi k super účasti mezi 8 nejlepšími páry v klučičím deblu.

Budu se s Vámi těšit na letních soustředěních, mějte se v létě prima.